Ragbi Ja Ameerika Jalgpalli Erinevus

Sisukord:

Anonim

Ragbi vs Ameerika jalgpall

On lihtne öelda, et ragbi ja ameerika jalgpall on sarnased mängud, kuna neil on sama päritolu, kuid nende kahe vahel on suur erinevus, mida ei saa mööda vaadata. Lühidalt võisite isegi arvata, et nii ragbi kui ka ameerika jalgpall on sama mäng. Kuid see pole nii. Seega, et mõista ragbi ja ameerika jalgpalli erinevust, peaksime kõigepealt omama üldise ettekujutuse kahest mängust ja seejärel neid kahte võrdlema, et näha erinevusi. Seetõttu tutvustab see artikkel teile iga mängu määratlusi ja nende kahe erinevusi; Ragbi ja Ameerika jalgpall.

Mis on ragbi?

Ragbi, mida Euroopas, Austraalias, Aafrikas ja isegi Aasias laialdaselt mängitakse, on väga füüsiline mäng. Seda võib nimetada mänguks, mis nõuab jalgpalli, korvpalli ja Ameerika jalgpalli oskusi. Ragbi mängijad peavad mööda väljakut jooksma, kuni nad saavad teise meeskonna värava lüüa. Nad peavad palli tõhusalt edasi andma. Samuti peavad nad vastase palli saamiseks mõnikord tegelema võitlustega nagu Ameerika jalgpallis. Ragbi mängudes skoorimiseks peavad mängijad võtma palli ja asetama palli vastasmeeskonna puutejoonele. Seda nimetatakse proovimiseks. Või võib mängija palli väravapostide vahel lüüa.

Ragbi ja ameerika jalgpalli erinevus

Mis on Ameerika jalgpall?

Ameerika jalgpall on USA-s suur ja väga populaarne mäng. Mängitakse ainult USA-s. See on ka väga konkurentsivõimeline mäng, mis nõuab palju füüsilist jõudu. Ameerika jalgpallimängus skoorimiseks peab mängija võtma palli vastase puutejoonest kaugemale. Seda tuntakse maandumisena. Mängija saab selle ka väravapostide vahele lüüa. Seda tuntakse põllueesmärgina.

Ameerika jalgpall

Mis vahe on ragbil ja ameerika jalgpallil?

Nüüd, kui meil on kahe mängu kohta üldine idee, vaatame neid erinevusi.

• Ameerika jalgpalli nimetatakse nii, et seda mängitakse peamiselt USA-s, samas kui ragbi on spordiala, mida harrastatakse kogu Euroopas, Austraalias ja Aafrikas ning isegi Aasias.

• Kui Ameerika jalgpallis mängijad kannavad palju raskeid kaitsevahendeid, on ragbis lubatud vaid tagasihoidlik polster pea- ja õlgadel.

• Ameerika jalgpallis on piiramatu asendamine lubatud, ragbis aga ainult kuni 7 vahetust.

• Meeskond koosneb 11 Ameerika jalgpalli mängijast, samas kui ragbis mängib meeskonna 15 mängijat.

• Ameerika jalgpallis on üks kohtunik ja 3–6 muud kohtunikku, ragbis aga 3 kohtunikku ja videokohtunik.

• Kuigi mõlema mängu eesmärk on viia pall vastase väravast mööda, nimetatakse seda Ameerika jalgpallis maandumiseks, kuid ragbis proovimiseks.

• Ameerika jalgpalli väljaku suurus on 109,7 x 48,8 meetrit, ragbis aga 100 x 70 meetrit.

• Ameerika jalgpallis on kahe 15-minutilise intervalliga neli 15-minutilist mängu, kusjuures ragbis on kaks 40-minutilist poolikut.

• Ameerika jalgpalli esiliiga meistrivõistlusi nimetatakse Rahvuslikuks jalgpalliliigaks (NFL) ja ragbis on kaks peamist meistrivõistlust, nimega Rugby League ja Rugby Union.

• Sfäärikujulise palli suurus on mõlemal spordialal samuti erinev. Ameerika jalgpall on keskel umbes 28 cm pikk ja ümbermõõduga umbes 56 cm. Ragbi palli laius on umbes 27 cm ja ümbermõõt 60 cm.